Jesteś na: Strona główna >> Galerie >> Premiera Conoce Mi Cuba okiem Manii Zyzak

Premiera Conoce Mi Cuba okiem Manii Zyzak

  • dodano : 2013-02-19 14:33:11
  • 1 osoba poleca
  • Dodaj pierwszy komentarz

CONOCE MI CUBA – POZNAJ MOJĄ KUBĘ! 11 lutego br. o godz. 19.00 w Fabryce Trzciny odbyła się jedna z najgorętszych premier tegorocznej zimy „Conoce mi Cuba” czyli „Poznaj moją Kubę”. To pierwszy w Polsce musical o Kubie. Gorące latynoskie rytmy przeniosły wszystkich do pięknej, barwnej i odległej Havany. Spektakl został objęty Honorowym Patronatem Ambasady Kuby.

Reinaldo Antonio Ceballo Hechevarria, znany jako Rey (lub Rei) Ceballo, genialny pianista, kompozytor i aranżer, który na Kubie odnosił największe sukcesy. Wraz z Sierra Maestra i Azucar Negra, gigantami muzyki latynoskiej wytyczał nowe ścieżki dla tej muzyki i popularyzował kulturę karaibską na całym świecie.

13 lat temu przyjechał do Polski, a jego serce skradła piękna Polka, a następnie jej ojczyzna.

W 2000 roku spełniło się pierwsze marzenie Reia – założył prawdziwą, kubańsko-polską orkiestrę salsową „Calle Sol”, z którą nagrał szereg płyt i z którą cały czas koncertuje w Polsce i w Europie.

Rei Ceballo był także liderem solowego projektu i płyty Olgi Jackowskiej "Kora Ola, Ola!", oraz uczestniczył w sukcesie zespołu "Blue Cafe", współtworząc hit minionego lata - "Buena". Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni. ząc hit "Buena". Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni. ząc hit "Buena". Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni. ząc hit "Buena". Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni.

Misja Reia, którą była popularyzacja muzyki kubańskiej w Polsce zakończyła się pełnym sukcesem, ale jego tęsknota za kolorowymi ulicami Havany była przeogromna. Dlatego też postanowił zabrać nas tam ze sobą.

W ten sposób w listopadzie 2012 roku powstał pierwszy w Polsce musical o Kubie „Conoce Mi Cuba” czyli „Poznaj Moją Kubę”. El Son, el Bolero, el Afro, el Casino, la Rumba, czy la Guaracha – to tylko niektóre z gatunków muzycznych z rodowodem kubańskim, które będzie można poznać podczas spektaklu. Ponadto niezwykle ważne dla kubańczyków wątki religijne i społeczne smaczki, które składają się na niepowtarzalny klimat ulic Havany i nie tylko.

Znakomita latynoska obsada, 8-osobowa orkiestra, 5 wokalistów i 5 tancerzy. 90 minut niezwykle dynamicznego, gorącego show, wobec którego nie sposób pozostać obojętnym. Publiczność nie tylko ogląda nasze przedstawienie, ale także żywo w nim uczestniczy, śpiewa z nami, tańczy, śmieje się i ... tęskni. Bo każdy z artystów na scenie pokazuje swoją Kubę, Kolumbię, swój Meksyk i Peru, swoją ojczyznę. Dlatego „Conoce Mi Cuba” jest aż tak wyjątkowe ponieważ jest bardzo prawdziwe.

Dzięki spektaklowi publiczność przeniesie się tysiące kilometrów od domu, na ciepłą, słoneczną Kubę i zatęskni za wakacjami i marzeniami...

Tego Wam życzymy i zapraszamy abyście poznali osobiście: Moją Kubę!

Obsada:

Reinaldo Ceballo – pianista, kompozytor i aranżer

Renell Valdes Cepero - wokalista

Antonio Matamoros Manresa - wokalista

Noel Horta Sanchez - wokalista

Elis Herrera - wokalistka

Magdalena Salsarica Fiałkowska - wokalistka

Fernando La Torre – basista

Artur King Sienicki - gitarzysta

Dominik Jaske - timbalesista

Yoilan Perez Harriette – bongosista, wokalista

Nikoden Bąkowski - kongista

Dariusz Plichta - puzonista

Erinson Villarroel – guiro, instr. perkusyjne

Rayner Fernandez Ballester – choreograf, tancerz

Dinelvis Clemente - tancerka

Angelica Luengas Kałamaga - tancerka

Acilyz Katell Caro Fontalvo - tancerka

Yoko Delgado – tancerka, wokalistka

JESTEŚMY NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/conocemicubamusical

Polecają

Komentarze

    © Copyright 2006-2012 Salsainfo.plRegulaminWspółpracaReklamaKontakt