Jesteś na: Strona główna >> Video >> Najszybsze Cali

Najszybsze Cali

 • dodano : 2012-02-20
 • 0 osób poleca
 • 25 komentarzy

Komentarze

 • HeadHunter
  HeadHunter:Wiem pachangero. Rozmowa dotyczyla czegos innego.
  Dobrze ze ty zrozumiales sens wypowiedzi. Milego dnia.
  2012-03-30 18:51:42
 • pachanguero
  pachanguero:Social:
  I mozna ZA DARMO nauczyc sie podstaw Cali STyle Social oczywiscie -POLECAM :)
  http://www.youtube.com/watch?v=e-lwUcSFsi0
  2012-03-30 09:42:55
 • pachanguero
  pachanguero:bez spiny..rozmem HH że nie lubisz jak jest duzo akro w salsie bo wtedy czasami przstaje byc salsą. Akurat Christian i Eliana (ktorych swego czasu poznałem osobiscie) wygrali tym tancem Festival de Salsa 2008. Kategoria CABARET, czyli typowy show style. Jak na układ calenos to i tak duzo bylo pracy ciałem.
  Sam styl caleno nie musi byc taką naparzanką. Socjal jest bardzo elegancki a partnerka też może sie pieknie pokazac. Nerwowosci w tancu nie ma...jak sie umie oczywiscie :) spokoj luz ..
  2012-03-30 09:34:25
 • z_mazur
  z_mazur:I jeszcze jedno. Obejrzałeś sobie filmik do którego link wrzuciłem? Zobacz ten taniec i zaobserwuj reakcje otaczających ludzi, w których momentach na jakie elementy reagują aplausem. Może wtedy zauważysz co cenią sobie Calenos w salsie i jaki ich zdaniem salsa powinna mieć charakter.
  2012-03-29 17:18:52
 • z_mazur
  z_mazur:Moje pytanie było zwrotem retorycznym.

  Dla mnie po prostu nie ma nic wspólnego. Ta para na filmiku TAŃCZY, a nie gimnastykuje się. Oczywiście wykonuje coś co nazywasz "routin dance", ale to nadal taniec, na dodatek bardzo w stylu.
  2012-03-29 17:04:02
 • HeadHunter
  HeadHunter:Swietnie, wlasnie pokazales braz jakielkolwiek wiedzy merytorycznej. Ogolnie salsa sklada sie z tanca routine dance (pokazy i konkursy) oraz social dance (imprezy). Jedna wersja jak i druga jest tancem a nie sztywnym wykonianiem techniki.


  z mazur pisze:
  W gimnastyce artystycznej w przeciwieństwie tańca większą wagę przywiązuje się do techniki niż do interpretacji muzyki. Nie wiem jaki to miałoby mieć związek z tym konkretnym tańcem.  Skoro nie wiesz to dalsza dyskusja w toba nie ma juz sensu.
  2012-03-29 11:54:40
 • z_mazur
  z_mazur:Nie spotkałem się z przypadkiem takiego samego układu w tańcu współczesnym i gimnastyce sportowej.

  Domyślam się zresztą, że raczej chodzi Ci o gimnastykę artystyczną, a nie sportową. Ćwiczenia na drążkach raczej mają niewiele wspólnego z tańcem współczesnym.

  W gimnastyce artystycznej w przeciwieństwie tańca większą wagę przywiązuje się do techniki niż do interpretacji muzyki.

  Nie wiem jaki to miałoby mieć związek z tym konkretnym tańcem.

  Jest sporo form tanecznych w parach, które wymagają od partnerów wysokiej techniki, dynamiki i szybkości (rock'n'roll, boogie-woogie) nie tylko salsa calena i nie muszą Ci się wcale podobać.

  Ale krytykując racjonalnie nie da się powiedzieć lubię salsę calenę, ale nie podobają mi się szybkie footworki.

  Tak samo jak nie można powiedzieć, nie podoba mi się para tańcząca szybkie footworki, ale nie mam nic do salsy caleny, a Ty dokładnie to zrobiłeś.

  Ta para tańczy salsę Calenę w wersji "show-style", czyli dodatkowo podkręcają tempo footworków i dorzucają figury akrobatyczne, ot taka specyfika tego stylu.

  To co tańczył na ostatnim show w Wieliczce Frankie Martinez również mocno odbiegało od tego jak wygląda jego taniec na parkiecie podczas imprezy. Do celów pokazowych pewne elementy są trochę przerysowane w każdym stylu.

  Zresztą show Martineza wręcz mnie znużył, ale ja przynajmniej nie udaję, że lubię on2.
  2012-03-28 23:12:24
 • HeadHunter
  HeadHunter:Powtorze,
  Wiesz czym rozni sie taniec wspolczesny od gimnastyki sportowej, gdy jedni jedni i drudzy robia ten sam uklad?
  2012-03-28 02:16:36
 • z_mazur
  z_mazur:Chyba nie masz pojęcia co cenią sobie Calenos w salsie. Właśnie szybkość i efektowność.

  A Ty ten konkretny taniec, który jest typowym przykładem salsy caleny krytykujesz dokładnie za te dwie rzeczy. Czyli za szybkość i akrobatykę. No to nie wiem jak to się ma do Twojego stwierdzenia, że nie krytykujesz salsy caleny.

  I powtórzę jeszcze raz. Dla niektórych salsa im szybsza tym lepsza, im szybciej do tego wytupane footworki tym lepiej. Czyli dokładne przeciwieństwo Twojego stwierdzenia, że nie zawsze szybciej znaczy lepiej. W przypadku salsy Caleny jest dokładnie odwrotnie, szybciej znaczy lepiej. Oczywiście nie chodzi o samą szybkość, bo chodzi o jej połączenie z interpretacją muzyki i rytmiką, ale szybkość jest bardzo ważna.

  I nikomu niczego nie wmawiam, to jest proste stwierdzenie faktów.

  A emocjonalne hasła o drugiej, czy trzeciej Rzeszy brzmią śmiesznie. Szczególnie w połączeniu z autorytarnym po raz kolejny rzuconym stwierdzeniem "Koniec dyskusji". :))))
  2012-03-27 22:58:20
 • HeadHunter
  HeadHunter:ZROZUM to w koncu czlowieku, nie krytykuje salsy caleny. Wyrazilem swoja opinie na temat danego ukladu. To ty probujesz na sile wpajac komus swoje zdanie i dyskutowac bez sensu. Kazdy ma prawo do swojej opinii uszanuj to, bo nie jestesmy pod panowaniem III rzeszy
  Powtorze bo nadal nie rozumiesz

  Jesli nie widzisz roznicy miedzy dla przykladu tancem wspolczesnym od gimnastki akrobatycznej, jedni i drudzy moga robic tak samo skomplikowany uklad to twoja sprawa. Dla osob ktore znaja sie na tancu roznice sa ewidetne. Co wiecej akrobatyka nie jest tancem. Kazdy ma prawo do wyrazania swoich pogladow, nawet pozbawionych merytorycznego sensu jak ty.
  Uszanuj wiec opinie kogos innego, bo nie zyjemy w II Rzeszy
  Koniec dyskusji.
  2012-03-27 19:45:01
 • z_mazur
  z_mazur:Piszesz setny raz to samo powtarzając tezę z którą się nie zgadzam. Czy błąd powtórzony sto razy staje się tylko z tego powodu prawdą? :)

  Salsę można tańczyć również tak jak robi to ta para. Salsa to może być również dynamika i szybkość i może się to podobać.
  2012-03-26 21:41:31
 • HeadHunter
  HeadHunter:Ale ty jestes dziwny czlowiek. Byle tylko dyskutowac.
  Nie bede pisal setny raz tego samo.

  To tylko potwierdza ze nie wiesz czym sie rozni dla przykladu taniec wspolczesny od gimnastki akrobatycznej, jedni i drudzy moga robic tak samo skomplikowany uklad. Koniec dyskusji.
  2012-03-26 03:35:02
 • z_mazur
  z_mazur:To że Tobie salsa kojarzy się ze "zmysłowym wiciem się po parkiecie" nie oznacza, że wszystkim ma się tak kojarzyć.

  http://www.youtube.com/watch?v=IEuhOR_Arh8

  To link obrazujący jak Calenos się bawią na swoich imprezach. Dla nich to jest salsa. Niespecjalnie sobie cenią ani tupanie po kole w casino, ani zmysłowe coś tam po linii
  2012-03-25 20:57:26
 • z_mazur
  z_mazur:Skrytykowałeś ten konkretny taniec, za to co jest jego istotą. Ten taniec to salsa calena, której cechą charakterystyczną są bardzo szybkie footworki.

  I dla Calenos im szybsze footworki, tym lepiej.

  I nie chodzi o żadne wyścigi, tylko taka szybka praca nóg wymaga olbrzymiej techniki i wyczycia rytmu, co oni u innych tancerzy doceniają.

  Krytykując tą szybkość w tym konkretnym tańcu, krytykujesz sam styl.

  To tak jakbyś napisał pod filmikiem z parą tańczącą kizombę, że takie przytulanie się na parkiecie jest bez sensu, a potem bronił się, że przecież Ty nie krytykujesz kizomby.
  2012-03-25 20:48:29
 • HeadHunter
  HeadHunter:NIGDZIE nie krytykowalem slasy kolumbijskiej, sam to sobie wywnioskowales i do tego z ksiezyca.
  Napisalem o jednym tancu ktory tu jest ponizej.

  Powtorze jak oobiecalem az do skutku, bo znowu nie zrozumiales...


  Jesli ty uwazasz ze taniec to sport typu kto szybciej uniesie noge w szpagacie, kto szybciej wykona dany uklad, kto szybciej bedzie poruszal nogami do danej muzyki to masz prawo tak uwazac bo to wlasnie wolnosc slowa.
  2012-03-24 20:05:28
 • z_mazur
  z_mazur:A może ograniczyłbyś te swoje krytyczne zapędy. Salsa kolumbijska Ci się nie podoba, ok ale czy musisz o tym wszem i wobec głosić? Dodając jeszcze jakieś hasła o "niszczeniu charakteru salsy".

  Salsa muzycznie jest tak szerokim pojęciem, że trudno jej przypisać jakiś ściśle określony charakter. I trudno tak jednoznaczny charakter przypisać salsie jako tańcu.

  Calenos lubią szybką i dynamiczną salsę i w taki sposób do niej tańczą dążąc do perfekcji w tej dynamice i szybkości, co widać w tańcu tej pary.
  2012-03-24 16:53:21
 • HeadHunter
  HeadHunter:Odpowiem jeszcze raz w kolko i w kolko az do skutku , bo nie zrozumiales.

  jesli uwazasz ze taniec to sport typu kto szybciej uniesie noge w szpagacie, kto szybciej wykona dany uklad, kto szybciej bedzie poruszal nogami do danej muzyki to masz prawo tak uwazac bo to wlasnie wolnosc slowa.
  2012-03-24 15:51:56
 • z_mazur
  z_mazur:Nie żeby dyskutować, tylko po prostu moim zdaniem nie masz racji. Co to znaczy, że niszczy charakter salsy?

  Salsa ma różny charakter w zależności od stylu. Salsa kolumbijska ma właśnie taki charakter. A Ty to krytykujesz na zasadzie "źle tańczą" bo tupią. A oni właśnie dobrze tańczą, bo tak powinni tupać tańcząc, to co tańczą.
  2012-03-24 13:22:20
 • HeadHunter
  HeadHunter:A odpowiadajac merytorycznie jesli uwazasz ze taniec to sport typu kto szybciej uniesie noge w szpagacie, kto szybciej wykona dany uklad, kto szybciej bedzie poruszal nogami do danej muzyki to masz prawo tak uwazac bo to wlasnie wolnosc slowa.
  2012-03-23 20:01:45
 • HeadHunter
  HeadHunter:Byle tylko dyskutowac, prawda? Napisalem to dwukrotnie, "WEDLUG MNIE"
  W Polsce jak i na swiecie istnieje wolnosc slowa i wyrazania swoich opini, wiec to uszanuj.
  2012-03-23 19:43:03
 • z_mazur
  z_mazur:Ale to nie o to chodzi czy Ci się podoba czy nie. O gustach się nie dyskutuje. Mnie się w mambo nie podoba te wicie się wokół siebie, ale nie krytukuję tancerzy, którzy tańcząc mambo właśnie to robią, bo to jest w stylu tego tańca.

  Podobnie jest z footworkami w salsie kolumbijskiej.

  Krytykowanie tańca pary tańczącej calene za tupanie, to tak jak krytykowanie tańczących mambo, że jacyś tacy smętni są i mało dynamiczni.
  2012-03-23 18:41:38
 • HeadHunter
  HeadHunter:Napisalem ze moim zdaniem nie podoba mi sie, bo takie tupanie i pokazywanie na wyscigi kto szybciej bedzie zamiatal nogani niszczy charakter salsy oraz wprowadza wedlug mnie nerwowosc w tancu. Kazdy ma prawo do swojej opinii.
  2012-03-08 08:43:22
 • z_mazur
  z_mazur:A gdzie oni wokół siebie biegają???

  Jak tupią footworki, to stoją naprzeciw siebie, dookoła to parnter sobie co najwyżej partnerkę owija.

  Nie po raz pierwszy HeadHunterze krytykujesz coś tylko dlatego, że nie odpowiada Twoim kanonom.

  Salsa Calena nie jest moim ulubionym stylem, ale technicznie to chyba najtrudniejszy ze styli, a ta para jest w nim świetna.
  2012-03-07 17:42:57
 • HeadHunter
  HeadHunter:Wg mnie za duzo biegania wokol partnera i partnerki niczym sportowiec sprinter na bieżni...To wprowadza poczucie nerwowosci w tancu i w odczuciach dla widzow

  Jednak szybkoscią zasluguja na 1 miejsce.
  2012-02-21 18:36:25
 • HeadHunter
  HeadHunter:Czasami łatwo przekroczyc granice tanca - zjawiskowgo ruchu kosztem techniki i szybkosci. Mi sie nie podobsa taki taniec.
  2012-02-21 18:33:52
Dodaj video

© Copyright 2006-2012 Salsainfo.plRegulaminWspółpracaReklamaKontakt